fan sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fan sitesi

Türkiyenin en iyi payşalış sitesi ve en eğlenceli sitesi burası link müzik vb. herşeyi burda paylaşalım forumtr de

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

komik birşey

YazarMesaj
oqan27
destekleyen üye
destekleyen üye
oqan27

komik birşey Empty
MesajKonu: komik birşey   komik birşey Icon_minitimeSalı Mart 17, 2009 8:15 pm

Müşteriye neyi nasıl anlattığınız çok önemli. Bununla ilgili çok sevdiğim bir sigortacı öyküsü var. Sigortacının biri orduya gider. Askerler iştimadadır. Başlar anlatmaya; - ''Ben size siğorta satmaya geldim siğorta olmayanlar savaşa gittiğinde beynine bir kurşun yerse, ailesi hiç para alamaz siğortalı olanların ailesine ise, devlet yüklü bir para öder. Şimdi kimler siğorta yaptırmak istiyor?" Kimseden ses çıkmaz. İki kez daha anlatır ama yine ses çıkmaz. Siğorta

cı gitmek üzereyken kıdemli bir Başçavuş gelir ve; - ''Bir de ben anlatayım, ben bunların dilini konuşurum'' der ve askerlere seslenir; - ''Beyler, şimdi siğorta olup da beynine kurşun yiyenlere devletin ne kadar para ödeyeceğini duydunuz'mu?''. - ''Duyduk'' der herkes. - ''Şimdi siz hesap edin. Bundan sonra ilk çıkacak savaşta devlet, savaşa siğorta olanları'mı, siğortasız olanları'mı sürer?''...

komik birşey
1 sayfadaki 1 sayfası